Boyabat Belediye Başkanlığı ve İŞKUR işbirliğinde açılan ‘Aşçı Yardımcılığı Kursu’ sona erdi….

aşçı10

Çalışma ve İş Kurumu Sinop İl Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığımız işbirliğinde, İŞKUR Meslek Kursları kapsamında gerçekleştirilen Aşçı Yardımcılığı Kursuna katılanlar Pazartesi akşamı Öğretmenevinde düzenlenen organizasyonla belgelerini aldılar.

Düzenlenen sertifika törenine, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, İŞKUR İl Müdürü Asaf Çalışır, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Recep Tiryaki,Halk Eğitim Müdürü İbrahim Açıkgöz, Öğretmenevi Müdürü Rasim Erdem, Belediye Meclis Üyesi Emin Sözcü, Belediye Satın Alma Müdürü Nihat Alkan, Yazı İşleri Müdürü Recep Demirci, Belediye İŞKUR Temsilcisi Mustafa Koç ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

Açılan kursta, 20 kursiyer eğitim gördü. Haftada 4 gün olmak üzere toplamda 896 saat eğitim alan kursiyerler, 3’ncü seviye kursunu başarıyla tamamladı. Yapılan konuşmaların ardından,
aşçı yardımcılığı kursunu başarıyla tamamlayan 20 kursiyere sertifikaları ve hediyeleri verildi.

“Gayretinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum”

Açılışda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan, ” önceden programlanmış işleri nedeniyle aramızda bulunamayan Belediye Başkanımız Sayın Şefik Çakıcı’nın siz kursiyerlerimiz ve değerleri misafirlerimize çok selamı var. Ben kursla alakalı şunları söylemek istiyorum, bu kurs sayesinde girişimci olun. Başarılı olacağınızı biliyoruz ve sizlere inanıyoruz. Kursiyer arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Belediyemizin açtığı bu kursla hepinizi müteşebbis olarak görmek istiyor, başarılar diliyorum. Bu tür kurslar ayrıca buradaki kursiyerlerimizin kaynaşmasını, sosyal anlamda yeni arkadaşlıklar ve dostlukları kurmalarını da sağlıyor. Asıl önemli olan da bu, ben bu vesile ile başta Belediye Başkanımızın şahsında katkı sağlayan herkese de teşekkür ediyorum. ifadelerini kullandı.

Sertifika töreni öncesi meslek edindirme kursları kapsamında düzenlenen Aşçı Yardımcılığı Kursu’ndaki kursiyerler tarafından hazırlanan yöremize ait olan keşkek ve incir uyuşturması
davetlilere ikram edildi. Kursiyerlerin hazırladığı yemekler ve tatlılar protokolden tam not aldı.

Kurs hakkında kısa bilgi veren eğitmen Erol Efe, kursiyerlerinin yetenekleriyle gurur duyduğunu, zoru başarıp kalifiye eleman olduklarını söyledi. Boyabat’ımıza özgü yerel yemeklerin üzerinde durulduğunu aşçılığın püf noktalarını kursiyerlerine elinden geldiğince vermeye çalıştığını ve kursumuzun son derece faydalı geçtiğine inandığını belirtti.

Tören daha sonra sertifika ve toplu çekilen hatıra fotoğrafın ardından sona erdi.

aşçı03 aşçı02 aşçı01 aşçı12 aşçı04 aşçı05 aşçı06 aşçı07 aşçı08 aşçı09 aşçı11

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 16881 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.