Bir Babanın Feryadı, Oğlu İçin Çare Arıyor….

50_liralik_sefalet_h4891_10455

Oğlunun tedavisi için yurt dışından 2 ayda bir 450 Euro’luk iğne getirtmek zorunda Yetgin, oğlunun yaşaması için çırpınıyor. Günlük 50 liralık yevmiye karşılığında inşaatlarda çalışan, boş kaldığı zamanlarda ise kâğıt toplayarak geçimini sağlayan Yetgin artık daha fazla devam edecek gücü kendinde bulamıyor. Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

DOKTOR ‘AMELİYAT ŞART’ DEMİŞ

1,5 yaşında annesini kaybeden Muhammet Baran Yetgin daha 8 – 9 aylıkken titremeler yaşamaya başlıyor. Başını dik tutamıyor ve sürekli önüne düşüyor. Oğlunu doktora götüren baba Mehmet Yetgin’i Ankara’ya sevk alıyor. Ankara’daki bir beyin cerrahı ise oğlunun beyninde tümör olduğunu ve ameliyat edilmesi gerektiğini söylüyor.

‘İLAÇ ALACAK PARAM YOK’

BABA Mehmet Yetgin, daha önce de bir kaç kere haberinin yapıldığını ancak sadece Sağlık Bakanlığı’nın 2 ilacı karşılamak suretiyle yardım ettiğini söylüyor. Hasta oğlu dışında 1 buçuk yaşında yetim kalan 3 yaşındaki kızı Berfin’e de bakmak zorunda olan baba Yetgin, “Lütfen yardım edin. Benim çabalarım yetmiyor. Artık gücüm kalmadı. Daha önce 7 iğne yazmışlardı. İkisini Sağlık Bakanlığı karşıladı, diğerlerini çalışarak yaptırdım. Ama şimdi de 12 tane ilaç yazdılar. Bunlara verecek hiç param yok. Cebimde çay içecek param dahi yok şu an. Çoluk çocuğuma millet yardım ediyor. Oğlumun iyileşmesi için ameliyat gerekiyor. Özel bir hastane ameliyat için 3 bin 700 Euro istiyor. Allah rızası için yardım edin. Oğlumun yaşamasını istiyorum” diye konuştu.

Yardımda bulunmak isteyenler için telefon numarası: 0535 601 88 23

Kaynak : Gerze Gündem Haber

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17315 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.