Başkan Şanlan ; Çözümsüzlük Sinop’un kaderi olmamalı..

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, şehir merkezinde devam eden meydan projesi çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Proje kapsamında devam eden çalışmalar nedeniyle Sinop’un şantiye alanına döndüğünü belirten İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Şanlan, bu durumun hem vatandaşları hem de esnafı olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Şanlan; “Şehir merkezimiz Millet Bahçesi, Meydan projesi karışımı bir uygulama ile şantiye halindedir.

Biz yaşadığımız şehre katma değer katacak, şehrin gelişimine fayda sağlayacak her türlü girişimi ve yatırımı destekleriz. Bu mana da yapılanları değil, yapılmayanları eksik olanları eleştiriyoruz. Kaç aydır üç tane bina yıkılıp temizlenemedi. Kaplumbağa hızı ile ilerleyen yıkımlar yüzünden şehirde hareket edilemiyor. İhaleyi alan firma imalat yapmak yerine hurda demir, bakır, alüminyum ayrımı ile uğraşıyor. Yıkım alanının karşısında bulunan tarihi binalar kırım ve ayrıştırma işlemlerinin sahada yapılması nedeni ile risk altındadır. Görünen o ki bu gidişle yaza kadar ancak yıkımlar bitecek. Ekonomik krizden dolayı, zor günler geçiren Sinop esnafı yine umudunu, yaz aylarında gelecek turistlere bağlamış durumda” dedi.

SİNOP’UN OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLEMEDİ
Sinop’un en büyük sorunlarından bir tanesinin otopark sıkıntısı olduğunun altını çizen İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, yaz aylarında daha büyük sıkıntılar yaşatacak olan bu problemin bir an evvel çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi. Şanlan; “Şehrin en çok kullanılan caddesi de şantiye alanı, şuan hareket edilemez durumda. Otopark sorunu hat safhada. Trafikte gidiş geliş konusunda büyük problem var. Yazın oluşacak yoğunluğa, kalabalığa nasıl cevap verilecek. Şehre girecek binlerce araç nereye park edecek. Bu sorunların çözümü konusunda bir planlama yapılmış mıdır.? Şuana kadar bir girişim ve açıklama ne yazık ki duyamadık.

Her zaman dediğimiz gibi bu şehrin öncelikleri doğru belirlenmiyor. Yatırımlar; ihtiyaç ve önceliklere göre yapılmıyor. “Ben yaptım oldu” mantığı ile yapılıyor. Bunun da bedelini de hemşerilerimiz ödüyor” diye konuştu.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17831 makale
Boyabat Gündemi