Başkan Kalafat’tan, o iddialarla ilgili flaş açıklama….

necati_kalafat~0

 

Türkeli Esnaf Sanatkarlar, Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Necati Kalafat, “Haksız kazanç sağladı” iddialarıyla ilgili gazetemize açıklamada bulundu.

Kalafat, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi;

“Kooperatifimizin değerli üyeleri, saygıdeğer kamuoyu…

Yaklaşık 10 gündür belli bir kesim tarafından kooperatifimiz ve şahsım adına maksatlı bir biçimde acımasız bir iftira, karalama ve yıpratma kampanyası başlatılmıştır.

Konun özeti gayet açıktır. Halkbankasından esnafımızın kullandığı kredilere kooperatifimiz kefil olur. Adımızın esnaf KEFALET oluşu buradan gelir. Banka, üyelerine kefalet eden kooperatife krediler karşılığında yıllık komisyon verir. Bu komisyonlar yıllık azalan bakiye üzerinden tahsil edilmesi gerekirken banka aracılığı ile hizmet geliri adıyla peşin tahsil edilmiştir. Merkez birliğimiz müfettişinin uyarısı ile hatalı işlem yaptığımız tarafımıza bildirildi. Bunun üzerine  tahsil tarihinden itibaren alınması gereken yıllara ait masraf karşılığı komisyonları düşülerek kalan bakiye üzerinden Peşin aldığımız komisyon miktarlarını üyelerimize geri iade ettik. Taksit vadelerinin her bir yılı dolduğunda tekrar yıllık bazda geri tahsil edilecektir. Hizmet geliri hesabı kooperatife ait hesaptır, benim şahsi hesabım değildir. Kredilerde başkanlık görevim haricinde üyelerimizle hiçbir para ilişkim olmamıştır. Aksini isbat edecek üyenin gideceği adres bellidir. Hiç kimse 5 katlı kooperatif hizmet binasını yok saymamalı. Burası esnaf teşkilatının özmalıdır. Alınan komisyonlar karşılığı bugün yaklaşık ekspertiz değeri 3 Trilyon olan binamız var. Yapılmalı mıydı yapılmamalı mıydı? İşte bunu tartışma yeri genel kurulumuzdur. Üyelerimizi sağduyulu olmaya kendi teşkilatına sahip çıkmaya davet ediyorum.”

 

(Visited 14 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16361 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.