Başkan Çakıcıdan Topalçam’a Yeni Mesire Alanı Müjdesi..,

160119_yeni4

Boyabat Belediyesi ilçeye yeni bir mesire alanı kazandırmak için çalışmalara başladı.

İlçe sakinlerinin ailece vakit geçirebilecekleri, mesire alanının Topalçam’da 50 hektarlık bir alanda yapılması planlanıyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Boyabat Belediyesine devri gerçekleştirilen Topalçam,  mesire alanı olarak düzenlenerek ilçe sakinlerinin hizmetine sunulacak.
Boyabat’a gelen vatandaşlar doğanın ortasında yeşile bezenmiş bu alanda ailece piknik, spor ve gezinti yapacak. Hoşça vakit geçirecekler.

Başkan Çakıcı, “Kalebağına alternatif yeni bir mesire alanı”

Piknik ve Rekreasyon alanı olarak düşünülen mesire alanı içerisinde; Spor tesisleri, çocuk oyun gurupları, yürüyüş parkurları, mescit, piknik üniteleri, kır lokantası gibi sosyal donatı alanlarının bulunacağını belirten Başkan Çakıcı, “Topalçam’da oluşturacağımız yeni mesire alanıyla ilçe sakinlerimiz, Kalebağına alternatif ikinci bir mesire alanına kavuşmuş olacak. Gurbetçi hemşerilerimizin yaz aylarında ilçemize teşrifleriyle, Kalebağı mesire alanı ihtiyacı karşılayamaz hale geliyor. Bizde bu ihtiyacı gidermek adına, hemşerilerimizin gündelik hayatın stresinden kurtulabileceği, dinlenip nefes alabilecekleri alanları artırmaya çalışıyoruz. İlçemizin dört bir yanı ormanlarla kaplı, eşsiz bir doğa zenginliğine sahip. Bu zenginliği korurken ilçe sakinlerimizin istifadesine de sunmak istiyoruz.  İlçemize kazandırılacak yeni mesire alanı şehrimizin kültür mirasına ve doku özelliklerine uygun inşa edilecek, projelendirme çalışmalarına 2016 Yılı içerisinde başlanacaktır” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

 

 

Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.