Başkan Çakıcı’dan Çanakkale mesajı…

160318_canakkale

Çakıcı mesajında, “Bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi, rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz. Onların bizlere bırakmış olduğu bu büyük mirasın yılmaz bekçileriyiz” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin vatan topraklarını ve bağımsızlığı korumak için, ülkemizi işgal eden devletlere karşı, şahlanan bir milletin destansı mücadelesi olduğunu belirten Başkan Çakıcı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, “Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ” mısralarında belirttiği üzere; canıyla, kanıyla vatanı için gövdesini siper etmekten asla çekinmeyen Türk Milleti, esaret zincirlerini kırarak, dünya tarihinde eşine ender rastlanan bir başarı olarak tarih yazmıştır.

“Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan”

“Türk Milleti’nin verdiği onurlu mücadeleyi nesilden nesile aktararak, bizlere emanet edilen kutsal vatan topraklarımızın değerinin bilinmesi için çalışmalıyız. Üzerimize düşen görev, ülkemizi her alanda muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek, “Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan” da birleştiren yüksek değerlerimize sahip çıkmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümünü yürekten kutluyor, ordularımızın tüm fertlerini, özgürlük ve bağımsızlığımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden veya hayatta olan kahraman gazilerimizi saygıyla ve şükranla anıyorum.” dedi.

 

 

….

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17606 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.