Bekir Somuncu ; Bozduralım dolarları, Türk’ün gücünü gösterelim arkadaş…….

İnanınız sevgili arkadaşlar,bir gün gelecek, çok uzakta değil yakın zamanda bu dolar bozdurma kampanyaları, hem dünyada hem de ülkemizde çok güzel mizah konusu olacaktır.Bu dolarları bozduran kimler,bozan yani dolarları toplayan kimler merak konusudur.

1208_bsomuncu2Eğer dolar bozdurmak,dolar karşısında TL ye değer kazandırıyorsa bu krizin gelmesi niye beklendi?

Dışarıdan aldığımız malları dolar üzerinden aldığımıza göre,dış ülkelerle yaptığımız ekonomik bütün anlaşmalar dolar üzerinden hesaplanarak yapıldığına göre, bu güne kadar bu dahiyane buluşu toplum olarak nasıl keşfedemedik?

İllede krizin ufukta gözükmesi mi gerekiyordu?

Neyse zararın neresinden dönersek kârdır. Bu dahiyane fikri bulup hayata geçirenler sayesinde, doların dünya ve Türkiye ekonomisindeki hükümranlığına son vereceğiz. Türkün ve de TL nin gücünü göstereceğiz. Zannediyorum 6 aya varmaz dünya ekonomisindeki en büyük para birimi TL olacaktır.

Biliyorsunuz ki petrol,doğal gaz enerji kaynakları, iletişim. bilişim, teknoloji üretimi, tarım ürünleri vs. konularında Türkiyeyi tutamıyorlar. Bu kadar üretim fazlasıyla dünyayı sallayan ülke haline geldik.

Hiç kimse tasa etmesin tükettiğimiz hiç bir şeye zam gelmeyecek, halkın sırtına hiç bir fatura çıkarılmayacaktır. Bu dahiyane buluş sayesinde, bu kış gününde hemen kömür falan almayalım. Yılbaşına doğru, kömürün tonunun 250 TL ye kadar düşmesi kuvvetle ihtimaldir.aAraçlarımıza aldığımız yakıtları da az miktarda alalım.aBu zeka fışkıran ekonomistlerimiz sayesinde benzer bir buluşla mazotun fiyatının da 1 TL ye kadar inmesi ihtimal dahilindedir.

Ya Allah Bismillah vatanımıza milletimize hayırlı olur İnşallah.

(Hele bir de başkanlık sistemi gelirse, düşünebiliyor musunuz kim tutar Türkiyeyi?)

Bekir Somuncu

Kaynak : Boyabat Haber

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17615 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.