Ayancık alternatif yol çalışmaları hızla devam ediyor…

 

Ayancık – Sinop D-010 karayolunda 10.02.2016 tarihinde Ayancık İlçesi Dereköy Köyü Genze Mahallesi yol ayrımındaki Çamlık Mevkiinde dağdan kopan büyük bir heyelan kütlesi nedeniyle ulaşım kapanmıştı. Alternatif belirlenen Bahçeli Köyü Oluza Köprüsü mevkiinden Yenice köy yollarının bakım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yüzer, beraberinde Genel Sekreter Yardımıcısı Abdullah Eravcı ve Yol Ulaşımı Şube Müdürü Hüseyin Can, İl Özel idaresi ekipleri tarafından çalışmaları devam eden alternatif yol çalışmaları ve yol bakım yama çalışmalarını yerinde incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Yüzer;  Ayancık İlçesine ulaşım, Bahçeli Köyü Oluza Köprüsü Mevkiinden giren 4 K.K.Nolu Hüseyinbey, Yenice Köyleri üzerinden geçen sathi kaplama asfaltı olan dar ve virajlı 14 km’lik köy yolu üzerinden sağlanmakta olduğunu dile getirirken, “İl Özel İdaresi ekiplerince alternatif yol için bakım, yama ve BSK (beton asfalt) çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir” dedi.

 

 

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17821 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.