Astsubay Babası Sinop’a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın sokakta yanına gelerek, ‘Oğluma kumpas kurdular, benim oğlum suçsuzdur! Diyerek yardım istedi…….

 

Referandum sürecinde Sinoplularla buluşmak için gelen Bekir Bozdağ, Sinop Adliyesi çıkışında vatandaşları selamladı. Tam bu sırada, Astsubay babası olan Mehmet S. Bakan Bozdağ’ın yanına gelerek; ‘ Sayın Bakanım, benim oğlum boş yere cezaevinde, oğluma kumpas kuruldu’ diyerek yardım istedi. Bakan Bozdağ korumasını yanına çağırarak; ‘ Bilgileri not edilmesi talimatını verdi ve ve konu ile ilgileneceğini’ söyledi.

Astsubay babasını kenara çeken Bakan’ın koruması gerekli bilgileri aldı.

Ajanssinop Astsubay babası Mehmet S.nin  yanına giderek konunun detaylarını sordu.

Mehmet S. Ajanssinop’a konu ile alakalı şunları söyledi;

‘ Benim oğlum 2014 Yılında Erdek’te görev yapıyordu. Çalıştığı gemideki komutanları, herkes cep telefonlarını masanın üstüne bıraksın demiş. Bütün gemi personeli gibi oğlumda, emre riayet ederek telefonunu masanın üstüne bırakmış. Daha sonra oğlumun tayini Sinop’a çıktı ve burada göreve başladı. İki ay öncede oğlum ‘ Bylock’ kullandı iddiası ile gözaltına alındı. Benim oğlum vatanını seven ve vatanına bağlı bir askerdir. Sinop Sahil Güvenlik ve Bot Komutanlığında görevli olan Astsubay Ahmet S. İki aydır Sinop E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunduğu öğrenildi.

Kaynak ; Ajans Sinop

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17831 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.