Apple’nin Peşinden Koştuğu Türk, Bir Boyabatlı……….

boyabat

Mehmet Türker Boyabat Yeşilköy Köyünden Sebahattin Doganoglu’nun torunudur.

Dünyanın en ince bataryasını üreten Mehmet Türker, teknoloji devi Apple ile görüşecek Dünyanın en ince bataryası 25 yaşında bir Türk genci tarafından üretildi. Askeri amaçlı telsiz ve el feneri bataryası üreten ÇEBA’nın genç CEO’su Mehmet Türker, cep telefonu ve tablet bilgisayarlar için de pil geliştirdi.

 

Türker, 3.2 mm ile dünyanın en ince taşınabilir şarj cihazını Çin’de üreterek 9 ülkeye sattı. Bir önceki en ince bataryanın 5.2 mm olduğunu belirten Türker, Almanya’daki IFA fuarında lansman yapacağını kaydetti.

9 ÜLKEYE DİSTRİBÜTÖRLÜK VERDİ

Habertürk’ün haberine göre şu ana kadar 9 ülkede distribütörlük verdiğini belirten Türker, “Çin’de aylık 3 milyon satışımız var. Apple ile de yazıştık. Önümüzdeki ay görüşeceğiz” dedi. Türker, bataryanın dış yüzeyini paslanmaz çelik olarak ürettiklerini kaydederken, böylece bataryanın düşme ve paslanma gibi risklere karşı dayanıklı hale geldiğini söyledi.

Ç Türkçe’yi temsil ediyor

Türker, Çin’de ürettikleri bataryanın tüm dünyada ÇEBA markası ile satıldığını belirtirken, ürünün Türk olduğu anlaşılsın diye Ç harfini değiştirmediğini söyledi. Türker, Türkiye’de henüz satılmayan ürün için distribütör aradıklarını belirtti. Türker, ürünün dişi USB patentli olduğunu ve pek çok teknoloji firmasına USB patentini sattıklarını söyledi.

Kaynak : Facekokk, Bükçüoğlu Bülent

 

Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.