Alperen Ocakları, Türkmen Dağı’na Operasyonu Protesto Etti…

alperen-ocaklari-turkmen-dagi-na-operasyonu-7899039_x_o

Samsun Alperen Ocakları, Rus uçaklarının desteğiyle Suriye ordusu tarafından Türkmen Dağı Bölgesi’ne yapılan operasyonları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Öğretmenevi önünde toplanan Alperen Ocakları ve onlara destek veren KaradenizKardelen Eğitim ve Kültür Derneği, EKSEN Konfederasyonu, Sancak Dergisi ile Alperen Eğitim ve Kültür Merkezleri üyeleri Suriye rejimi ve Rusya aleyhinde sloganlar attı. Grup adına basın açıklaması yapan Alperen Eğitim ve Kültür Merkezleri İl Başkanı TalhaCoşkun Arslan, yapılan saldırıların bardağı taşıran son damla olduğunu belirtti. Arslan, şunları kaydetti: “Etrafımız ateş çemberi haline getirildi. Elin oğlunun biri okyanus ötesinden diğeri kuzeyimizden gelip bahçemizde mahremiyetimizi ihlal etme cüretini gösteriyor. Irak benim bahçemdir, Suriye benim bahçemdir, Türkmendağı benim öz yurdumdur, Türkmen benim hem din kardeşim, hem de soy kardeşimdir. Dün masa üzerinde haritaları çizenler bugün yeni haritalar peşindeler. Bahçemde beni tehdit ediyor ve demek istiyor ki, yarın evine, odana gireceğim. Benim devletimi yönetenler siviliyle-askeriyle bu süreci okumalıydı. Bilmeliydiler, uluslararası toplantılarda şirin görüntüler verenlerin aslında birer cani olduklarını. Müslümanın, Müslüman Türk’ün kanını dökmekten zerre kadar rahatsız olmadıklarını, olmayacaklarını anlamak için idareci olmaya gerek yok. İdarecilerin bunun ötesinde bir ferasete sahip olmaları gerekir ve vaktinde, önce Allah’a (cc) tevekkül edip sonra her türlü tedbiri almaları lazımdır.İnsanların nefsini okşayan, tumturaklı ama içi boş sözlerle milletin hukukunun korunamayacağını bizi idare edenler ne zaman idrak edecekler.”

İdarecileri daha duyarlı olmaya davet eden Arslan, şu ifadeleri kullandı: “Bir insan düşünün ki uzuvlarından birisi kesiliyor ama hiç kılı kıpırdamıyor. Bir millet düşünün ki mensuplarından birine tecavüz ediliyor, sesi hiç çıkmıyor. Böyle bir ruhsuzluğu tarihimizin hiçbir döneminde görmek mümkün değildir. Biz nasıl bir millet olmuşuz ki, düşman bizim evimize girme cüretini gösteriyor. Nasıl bir gaflete dalmışız ki, bizi sevk ve idare edenlerin sözünün hiçbir kıymeti harbiyesi kalmamış. Silkinip kendimize dönmeli, önce Allah’la (cc) olan ahdimizi güncellemeli, hiçbir mazerete sığınmaksızın Hakikat yolculuğumuza bıraktığımız yerden devam etmeliyiz. Biz etmeliyiz ki, önümüze çıkardıklarımızın sözünün tesiri olsun. Dün nerede bir mazlum varsa onun hamisi olan bu milletin evlatları, bugün kutsal mekânları küfür ehlinin postalları ile kirletilip, kanları dökülürken sükût edemez, etmemeli.” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından ‘Türkmenler sahipsiz değil, hem Türk’üz hem de Müslüman’ sloganları atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Boyabat Gündemi hakkında 16649 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.