Ali Koca Yazdı ; Dikkat-Radar Var!!

 

Hayata anlam aramayı ve yapay anlamlar yüklemeyi bırakıp, hayatı akışına bırakmak ya da hayatı olduğu gibi anlamaya çalışmak gerekiyor. Herkes hayatı bir tarafından çekiştirip duruyor. Ama kimsenin hayata dair en ufak bir fikri yok sanki.

 

Hayat yaşınıza,yaşadıklarınıza ve içinde bulunduğunuz yaşam koşullarına göre değişebilirlik göstermekle beraber aslında önemli olan huzur ve sağlık’tır.

 

 

Hayata anlam verebilmek için anlamlı yaşamak için bilmemiz gereken “ALLAH VE ÖLÜM” Hakikattir.

 

Hem dünya hem de ahiret işlerini, hassasiyetle özenle yapmamız gerektiğine “DİKKAT” diyebiliriz.

 

 

Hayatımızla alakalı bir kaç konuyu sizlerle paylaşmak istedim.Şimdi yollarda sık sık şu levhaya rastlarsınız ‘’RADAR VAR’’ Araçların hız sınırını ölçen ve kazalara sebebiyet te öncelikli unsur olan sürat için uygulanan bu durum hayatımız için çok önemlidir. Bu yüzden hem kendimizin hem başkalarının can sağlığı için DİKKAT diyorum.

 

 

-SÜRAT ÖLÜM DEMEKTİR

 

Araçlar için konulan bu radarlar varsa,insanlar içinde fitne-fesatta ve dedikoduda sınır tanımayan süratle hayata devam ederlerken neden radar yok mu?

 

İnsanlar içinde bir radar şart olmuyor mu?

 

Böyle bir radar düzeni de var da insanoğlu unutmuş olmasın. Bir sağ bir sol omuzunda bir radar düzeni varken bu yaman çelişki neden oluyor akıl erecek bir durum değil.

 

Velhasıl…

 

Bu devirde maddiyat en önemli konu haline geldi. Bir başka konu sahte para için ‘’MOR IŞIĞA’’ tutup anlayabiliyoruz.

 

Mor ışığın önemi büyük…

 

Peki, bu mor ışıkta sahte insanları görmekte mümkün olsa fena olmazdı veya böyle bir ışık icat edilse olmaz mıydı?

 

Çünkü hayatımızda her nereye bakarsak bakalım sahte insanlar, müptezeller kol geziyor.

 

 

 

-SAĞLIĞIMIZ ÖNEMLİDİR

 

Check-up ( ÇEKAP) Testi yapıldığında da bir çok değişik testler yapılıyor filmler çekiliyor MR (emar )tomografi derken tüm ölçümler burgular meydana çıkıyor. Şimdi bu testlerin içinde bir samimiyet testinin olmasını da sanırım isterdik. Böyle bir test büyük fayda getirecektir, fakat yok. Bilim adamları bu duruma da bir el atsınlar insanlığa güzel bir hizmet olur.

 

 

 

-İNSANOĞLU YERYÜZÜNDEKİ BİRER DÜNYANIN RESMİDİR

 

Hayatımızda olmazsa olmazı ‘’BİLGİSAYAR VE CEP TELEFONUNA”gelelim. Bir numara ve hiçte birinciliği başka bir şeye bırakacağını zannetmiyorum. Sayısız ödüller almaya da devam ediyor.Bilgisayar da virüs programı var kötü zararlı programlardan koruyorken insanları kötülüklerden korumaya yarayan bir program var mı?

 

Duyduğuma göre yazılımına mühendisler başlamışlar umarım başarılı olurlar.

 

Birde şu format atmaya ne demek gerekiyor. Sıfırdan yepyeni bir bilgisayar yani beyin ortaya çıkıyor.

 

İnsan beynini de bir format atılıp eski sorunlarını üzüntülerini derdi tasayı silip atsa nasıl olurdu?

 

Tabi ki bu duruma ilaç firmaları ve psikologlar kızabilir ama öylede olsa çok iyi olurdu.Tam burada şu söz aklıma geliyor.

 

 

Yürüdüğün her yolda, ecdadın gibi yürü…

 

Özün de, sözün de, ardında bıraktığın izin de, hedefin kadar temiz olsun!

 

 

 

-BAĞIMLI OLMA

 

Zararını bildiğimiz halde farklı bahaneler üreterek içmeye devam ettiğimiz ‘’SİGARAYA’’ ne demeli. Sigara paketinde görüyorsunuz sigara içmek zararlıdır yazısı ve resimler var bu sigara bu kadar zararlı ise neden üretilip neden satılır buda çok farklı bir konu oluyor.

 

Üzerinde ”ALO SİGARAYI BIRAKMA DANIŞMA HATTI 17” yazısı var.Bırakmayı düşünenlerin mutlaka arayıp bir bilgi edinmelerinde fayda olacaktır. İnsanoğluna sağlık ve maddi açıdan büyük zararlar meydana getirdiğini hepimiz biliyoruz.

 

Zararlı olduğu halde yetmez gibi şu bilgileri de yazıyorlar:

 

ZİFİR: 6 mg

 

NİKOTİN: 0,6 mg

 

KARBONMONOKSİT:7 mg

 

Veee her farklı marka sigarada bu değerler değişiyor.Yavv arkadaşşş böyle bir durum neden insanoğlunda yok.

Olsa nasıl olurdu acaba bir bakalım:

 

YALAN:10mg

 

HAKSIZLIK:9mg

 

DÜRÜSTLÜK 0,1 mg

 

Böyle olduğunda insanoğlu sigaradan daha zararlı mı ki diye de düşünmemek elde değil. Suçlu aramaya da gerek yok aslında yapanda edende insanoğludur.

 

 

 

-HAKİKAT TEKTİR

 

 

Son olarak her şey de ‘’KULLANMA KILAVUZU’ ’var. Burada acaba insanları da kullanma kılavuzu var mı diye sorsak ne olur.

 

İnsanları kullanma olayı çok yaşanıyor. Kılavuzu kitapçığı var mıdır, yazan olmuş mudur bilinmiyor. Bu işi yapanlar yapmaya çalışanlar bu işe yeltenenler sizlerin dikkatine boş vakit bulursanız bu devirde böyle bir kitap yazmayı ve çıkartmayı düşünün bu kitap çok iyi satış yapar.

 

Siyaset, iş,akraba ve arkadaş ortamlarında sık sık karşılaştığımız bu durumlarda aslında gerçeği şudur ki hiç kimse kimseyi kullanamaz. Kullansa da bir süre kullandığını zanneder bir noktadan sonra ise kullanma arzu ve isteğini tokat gibi yüzüne yerler. Hak, hakkaniyet, adalet kazanan taraf olur. Kullanmaya çalışanlarda en sonunda bir zavallıdan farksız olurlar.

 

Bu durumun tuhaf yanı şu sorsan bu niyette olanlara bu duruma yeltenenlere asla kabul etmezler ve seni senden fazla düşünür ayrı bir yerin olduğunu söylerler.

 

Biraz delikanlı ol arkadaş açık net neyse söyle kıvırmaya ne gerek var.Haaa dansözsen tamammm yakışırrr.

 

Hiç bir insan kendini kullandırmak istemez dürüstlüğünden samimiyetinden iyi niyetinden yanlış anlaşılıp kullanmaya çalışan insanlar aç vampirler hayatımızda sürüyle geziyorlar.

 

Sonuç olarak dürüst, samimi ve güvenilir insan olmak ve bulmak güç olandır olana EYVALLAHHH bulana da değerini bilir İNŞALLAHHH diyorum.

 

İnsanların övmesiyle, yermesini bir kabul edenler makbul insanlardır.

 

-DÜMDÜZ BİR İNSAN OL FANİ DÜNYADA DA ALLAH KATINDA DA KAZANAN SEN OL..!

 

 

 

-BİRAZ DA OLSA GÜLÜMSEMEYE İHTİYACIMIZ VAR

 

 

Temel’in karısı vefat etmiş. Cenaze namazı kılınmış, cemaat tabutu sırtlamış tam camiiden cenazeyi çıkartacaklar, tabut camiinin kapısına çarpmış. Tabuttan bir inilti duyulmuş. Hemen açmışlar tabutu. Öldü sanılan kadın yaşıyormuş. Hemen hastaneye götürmüşler ve kadın 10 sene daha yaşamış.

 

10 sene sonra kadın ölmüş. Yine aynı camiide cenaze namazı kılınmış. Tam tabutu camiinin kapısından çıkartacaklar, birden Temel’in sesi duyulmuş:

 

– Uşaklar gözünüzü seviyim şu kapiya tikkattt edun daaa!

 

 

Hayırlı Ramazanlar…

 

SEVGİYLE

SAYGIYLA

SAĞLIKLI VE HUZURLU KALIN…

ALLAHA EMANET OLUN..!

 

Ali KOCA

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17060 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.