Albayrak Group’tan Sinop’ta dev yatırım

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) 26-27 Şubat 2022 tarihinde 12. Dönem 1. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı Yassıada’da gerçekleştirdi. 

“Milli Kalkınmanın Güçlü Adı” Temasıyla yeni dönemin ilk Başkanlar Kurulu Toplantısı Genel Başkan Orhan Aydın’ın katılımı ve milli ekonominin güçlendirilmesine yönelik yaptığı açılış konuşmasıyla gerçekleştirildi.

Eski adıyla Yassıada, nam-ı diyar Yaslı ve bugünkü adıyla da Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak tanımlanan mekanda 12. dönemin ilk toplantısını düzenlediklerini kaydeden Genel Başkan Orhan Aydın, ASKON’u kurulduğu günden beri milli ekonominin güçlenmesine yönelik çalışmalara katkıda bulunduğunu, Türkiye çapındaki 8 bin üyesi, 10 milyar doların üzerinde ihracat kapasitesine sahip 20 bine aşkın işletmesi ve 1 milyondan fazla istihdamıyla ülkenin en güçlü yerli ve milli ekonominin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olduğuna işaret etti.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgun, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Şevki Şar, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan katılım sağladı.

Yapılan toplantı neticesinde Genel Başkan Orhan AYDIN tarafından ASKON ailesine yeni dâhil olan Adıyaman, Kocaeli ve Sinop temsilciliklerine rozetleri takdim edildi. Sinop Askon Şubesi Temsilciliği görevine Albayrak Group firması Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Levent KURUKAVAK getirildi.

ALBAYRAK GROUP SİNOP OSB’DE KURULAN YENİ FABRİKA YATIRIMINI AÇIKLADI
Sıradışı mimari yapıları ve etkileyici projeleriyle anılan Albayrak Group, kuruluşundan bu yana yurtdışında yapısal tarihe iz bırakmış, görkemli yapılar inşa etmeye devam eden, asil ve mütevazi duruşuyla tanınan bir kurumdur. 

Kendi alanında uzman mühendislik kadrosu ve dünyanın en önemli firmalarıyla işbirliği yaparak, projelerin baştan sona tüm etaplarını gerçekleştiren Albayrak Group, anıtsal yapılardan hastanelere, okul ve kreşlerden  konutlara, otel ve konferans salonlarından alışveriş merkezlerine, arıtma tesislerinden hava alanlarına kadar çok geniş ölçekte projelerde yer alıyor. Ayrıca büyük ölçekte, topraksız tarım modern sera projelerini anahtar teslimi olarak hayata geçiriyor.

Albayrak Group Sinop OSB bölgesinde 12.000 m2 alanda yeni fabrika ve Ar-Ge merkezi yatırımı ile birlikte bölge kalkınması için katma değer sağlayacak projelerine devam etmeyi hedefliyor.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17852 makale
Boyabat Gündemi