AK Gençler, Elif için kan örneği verdiler

_ak3

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Gençlik Kolları üyesi gençler, Kızılay Kan Alma birimine giderek kan bağışında bulunmaları ardından  ilik nakli bekleyen Sinoplu Üniversite öğrencisi Elif Beyza Düz için de kan örneği verdi.

 

AK Parti İl Gençlik Kollarının organizesinde bir araya gelen yaklaşık 50 genç Sinop Kızılay Kan Alma Birimine giderek kan bağışında bulundu. Gençler burada ayrıca, ilik nakli bekleyen Sinoplu Üniversite öğrencisi Elif Beyza Düz için de kan örneği verdiler. Kan bağışının sosyal bir sorumluluk olduğunu söyleyen AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Doğan Can Al, AK Partili gençler olarak, bu sorumluluk çerçevesinde kan bağışında bulunduklarını belirtti. Al; “Kan vermek hayata değer katmaktır. Başka hayatlara can vermek için İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte Kızılay Kan Bağış Merkezinde Kan bağışında bulunduk. Bizler AK gençlik olarak hayata değer katmaya devam edeceğiz ve bu tür organizasyonları sıkça tekrarlayacağız” dedi.

 

AK Parti İl Gençlik Kolları olarak ilik nakli bekleyen Sinoplu Üniversite öğrencisi Elif Beyza Düz için de kan örneği verdiklerini ifade eden Sinop AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Doğan Can Al, tüm Sinopluları kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet etti. Al; “Burada verilen kan örnekleri Elif arkadaşımız gibi ilik nakli bekleyen birçok arkadaşımıza umut oluyor. Oldukça zahmetsiz bir yöntemle belki de bir insanın hayatını kurtarabilmek mümkün. Bu anlamda tüm Sinopluları kan vermeye ve aslında hayat kurtarmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
_ak1 _ak2
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17089 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.