68 yaşındaki Sinoplu Yaşlı Kadın İŞKUR’a başvurdu…

hasibe-teyze-487

Sinop’un Erfelek ilçesi Dereköyü’nde kocası ile birlikte yaşayan 68 yaşındaki Hasibe AK, ilçedeki İŞ-KUR ilçe müdürlüğüne işe girmek için başvuruda bulundu.

Bu zamana kadar hiçbir kurumdan sosyal yardım almadığını belirten yaşlı kadın “ İşe ihtiyacım var. Geçinemiyoruz. Eşimde bende yaşlıyız küçük bir bahçemiz var orada ürettiğimiz sebze ile ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyoruz. Bu nedenle bir işe girmek ve çalışmak istiyorum “dedi.

hasibe-teyze-3

 

68 yaşında iş arayan Hasibe AK’a tesadüfen orada bulunan Erfelek’in CHP’li belediye Başkanı Muzaffer Şimşek Sana biz yardımcı olalım bu yaşta iş bulamazsın “dedi. Fakat belediye başkanının yardımcı olma talebini geri çeviren yaşlı kadın, çalışmakta ısrarlı olduğunu belirterek, İŞ-KUR’a başvurusunu gerçekleştirdi.

hasibe-teyze-2

 

AK’ın onurlu bir davranış sergilediğini belirten Erfelek Belediye BaşkanıMuzaffer Şimşek ise “  Hani Türkiye’de herkes hayatından memnun işsizlik sorunu filan yoktu o zaman bu ne? 68 yaşında bir yaşlı bayan iş aramak için devletin kurumuna müracaatta bulunuyor ise burada durup bir düşünmek lazım “dedi.

Kaynak: Halk Sesi com

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17852 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.