5 bin lira ile 2 Kıta ve 10 Ülke Gezecekler……

 

Erzurum Atatürk Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencileri Türkeli Keş Köyü Camisi eski İmam Hatibi Erdal Can’ın oğlu Ceyhun Can ve Kaan Akman, az parayla iki kıtadaki 10 ülkeyi  içine alan tura çıkmaya hazırlanıyor. Kaan Akman, reklam ve tanıtımlarını yapmak koşulu ile sponsor aradıklarını bildirdi.

Yaklaşık bir ay sürecek yolculuklarının toplam maliyetinin 5 bin lira olduğunu vurgulayan Kaan Akman, arkadaşı Ceyhun ile birlikte daha önce 50 Euora’ya Norveç’in Oslo Kentine gittiklerini 3 gün kaldıklarını bildirdi. Hayallerini ucuz biletlerle gerçekleştirdiklerini anlatan Akman, dağ bisikleti oryantiringi branşında da milli sporcu olduğunu hatırlattı. Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Okulunda antrenör olan Ceyhun Can ile 15 Hazıran’da iki kıtayı gezmeye çıkacaklarını anlatan Akman, ilk duraklarının Amsterdam olacağını belirtti. Burada Rihanna’nın konserini izledikten sonra Fransa’ya geçerek Türkiye ile Çek Cumhuriyeti maçını izleyeceklerine dikkati çeken Akman, maçtan sonra sırası ile Paris, Lizbon, Porto, Berselona, İbiza, Andora, Marekeş, Kazabılanka Roma, Bükreş, Sofya, Üsküp ve Selanik’e gideceklerini ifade etti. Kaan Akman şunları söyledi:

“Yolculukta Türkiye-Çek maçına 800 lira, konser içinde 400 lira harcayacağız. Bu parayı vermesek gezeceğimiz ülke sayısını daha da artırabildik. Sponsor bulabilirsek gideceğimiz her ülkede, maçta ve konserde hem reklam hem de tanıtım yaparız  Avantajımız biletlerimizin çoğunu kampanyalarını takip ederek çok ucuz aldık. Gece konaklamalarını ise çadırda ya da İnternet üzerinden tanıştığımız kişilerin evlerinde kalarak geçiriyoruz. Bizim yaptığımız bu yolculuğun maliyeti lüks bir lokantada yenilen yemeğe veya bir şişe şaraba bedel. Sponsorluk konusunda duyarlı kurum ya da kişiler arıyoruz.”

 

 

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.