10 milyon tl’lik 4 balıkçı gemisi suya indirildi…….

karadeniz_balikci_teknesi_28229

 

10 milyon tl’lik 4 balıkçı gemisi suya indirildi

Türkeli Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Cevat Kaya: “Türkiye’nin İlk Araştırma Gemisi’ni yaparak başarı sağlayan tersane firmamız, 4 balıkçı gemisinin de yapımını sağlayarak Karadeniz bölgesinde sayılı tersanenin arasına girdi”

Türkeli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Cevat Kaya, Güzelkent tersanesinde yapımı tamamlanan ve her biri yaklaşık 2,5 milyon liralık değere sahip olan 28,5 metre uzunluğunda 327 ton ağırlığında 4 balıkçı gemisinin suya indirildiğini bildirdi.

Kaya, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Sinop Üniversitesi’ne ait Türkiye’nin İlk Araştırma Gemisi olma özelliği bulunan ‘Seydi Ali Reis’ adlı Araştırma Gemisi’nin de bu tersanede yapıldığını kaydederek, şunları söyledi:

“Güzelkent Limanı’nda hizmet veren tersanemizde Araştırma Gemisi’nin yapımıyla büyük başarı elde eden tersanemiz, bir yıllık süre içerisinde yaptığı 4 balıkçı gemisiyle, hedef yükseltti. Bu çalışmalar bizi son derece mutlu etti. Balıkçı gemilerinin yapımında başta emeği geçen usta başı İsmail Yıldırım olmak üzere tüm çalışanları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

karadeniz_balikci_teknesi_28129

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17614 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.